7.06.2010 Jest mi niezmiernie miło zakomunikować, że wioślarze z Warszawskiego Towarzystwa Wioślarskiego odnieśli kolejny znakomity sukces, zdobywając aż 11 medali Mistrzostw Polski Seniorów, które w miniony weekend odbyły się na torze regatowym "Malta" w Poznaniu. Jest to absolutny rekord (dotychczas rekord wynosił 9 krążków).
Mimo powodzi, mimo braku warunków do treningu (zalana przystań na Wioślarskiej) przez kilka ostatnich dni, pokazaliśmy klasę.
Nasze Panie drużynowo zajęły pierwsze miejsce ! Mamy najlepsze wioślarki w Polsce !
Drużynowo zajęliśmy drugie miejsce, jesteśmy drugą wioślarską siłą w Polsce.
Poniżej prezentuję linki do wiadomości o wyczynach naszych zawodników:
http://www.wtw.waw.pl/index.php/news/items/id-11-medali-mistrzostw-polski.html
http://www.wtw.waw.pl/index.php/news/items/mp---hegemonia-wioslarek-z-wtw-.html
Z wioślarskim pozdrowieniem,
Maciej Śliwiński
Dyrektor
Warszawskie Towarzystwo Wioślarskie
wtw@wtw.waw.pl
Po sukcesach na ostatnich Mistrzostwach Świata zawodnicy Warszawskiego Towarzystwa Wioślarskiego potwierdzili swoją klasę na Mistrzostwach Europy 2009 zdobywając dla Polski złoty i srebrny medal. To było fantastyczne zakończenie międzynarodowego sezonu wioślarskiego z udziałem zawodników WTW. Ostatnia duża impreza, jaką były Mistrzostwa Europy, odbyła się w Białorusi w Brześciu.
"Eksportowy" zawodnik WTW - Marcin Brzeziński razem z kolegami z ósemki ze sternikiem, zdobyli złoty medal i zostali MISTRZAMI EUROPY.
Natomiast wicemistrzynie świata zostały wicemistrzyniami Europy. Agnieszka Renc (WTW Warszawa) i Magdalena Kemnitz (Posnania Poznań) zajęły na torze w Brześciu drugie miejsce. Wygrały, podobnie jak w Poznaniu, Greczynki Christina Giazitzidou i Alexandra Tsiavou. Trzecie były Austriaczki.
Z relacjami można się zapoznać na stronie internetowej WTW: http://www.wtw.waw.pl/
Starsze wiadomości:
Piękny sukces Warszawskiego Towarzystwa Wioślarskiego na Mistrzostwach Świata w Poznaniu: startująca w dwójce podwójnej wagi lekkiej zawodniczka klubu Agnieszka Renc WICEMISTRZYNIĄ ŚWIATA!

Ósemka kobiet ze sternikiem, a w niej dwie zawodniczki WTW Warszawa (Kamila Soćko i Joanna Leszczyńska), zdobyły brązowy medal Młodzieżowych Mistrzostw Świata w czeskich Racicach.
Na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, na regatach w Kruszwicy nasze dziewczęta, zdobyły złoty (ósemka ze sternikiem) i srebrny medal (czwórka bez sternika).
Historyczny sukces Warszawskiego Towarzystwa Wioślarskiego - 8 medali wywalczonych na wioślarskich Mistrzostwach Polski wywindowało nasz klub na I miejsce w kraju. Znakomicie spisały się panie, które zdobyły aż 3 złote medale.

Sypiąca się przystań na Cyplu Czerniakowskim ma zmienić się nie do poznania. Warszawskie Towarzystwo Wioślarskie ogłosiło zwycięzcę konkursu na koncepcję zagospodarowania tego terenu. Własny projekt przygotowało miejskie Biuro Sportu. Ratusz zapowiada, że chce zrewitalizować nie tylko przystań, ale cały obszar wokół - z cyplem, kanałem i Portem Czerniakowskim.
Warszawskie Towarzystwo Wioślarskie to najstarszy klub sportowy w Polsce. W ubiegłym roku obchodził jubileusz 130-lecia istnienia. Na terenie Cypla Czerniakowskiego znajduje się już od kilkudziesięciu lat. Obecny stan przystani jest jednak daleki od ideału. Sypią się hangary z dziurawymi dachami, w 90 proc. pokryte trującym azbestem. Na dodatek z roku na rok w kanale spada poziom wody, która jest zamulona i mocno zanieczyszczona. M.in. za sprawą stacjonujących tu na dziko barek bez kanalizacji.
- To wszystko powoduje, że młodzież nie garnie się do treningów sportów wodnych - mówi Maciej Śliwiński, dyrektor WTW. - Jednak to wciąż najlepsze w Warszawie miejsce do szkolenia zawodników sekcji kajakowej oraz młodych adeptów wioślarstwa. Trenując tu, udaje się im odnosić spektakularne sukcesy sportowe - dodaje. Sezon 2008 okazał się najlepszym w powojennej historii WTW: V miejsce na igrzyskach olimpijskich w Pekinie, wicemistrzostwa świata i Europy w różnych kategoriach wiekowych, dziesięciu reprezentantów znalazło się w kadrze narodowej.
WTW zabiega więc o uratowanie i ucywilizowanie przystani. Chce wybudować nowe pomieszczenia klubowe i hangar żeglarski. Zorganizowało konkurs na koncepcję zagospodarowania tego terenu. Wzięli w nim udział studenci III semestru wydziału architektury Politechniki Warszawskiej. Przygotowanie projektów zlecił im prof. Andrzej Orzechowski, zarazem członek WTW. Powstało 17 koncepcji.
Miejskie Biuro Sportu opracowało wcześniej po konsultacjach z WTW swój projekt. Chce, żeby na przystani powstał dwukondygnacyjny budynek z pomieszczeniami klubowymi, siłownią i salą konferencyjną na 600 osób. Obok ma stanąć hangar żeglarski. Szacowany koszt inwestycji to 22 mln zł.
- Na razie nie mamy na to pieniędzy, ale liczymy, że kiedyś je znajdziemy - mówi Wiesław Wilczyński, szef miejskiego biura sportu, ale zapowiada dodatkową pomoc dla WTW. Miasto objęło towarzystwo programem rewitalizacji klubów sportowych. Przekaże więc fundusze na działalność bieżącą i rachunki. Ma też podpisać z WTW nową umowę dzierżawy na 20-25 lat, bez której towarzystwo nie może się starać o unijne dotacje. Obecna wygasa w kwietniu 2011 r.
- Chcielibyśmy, żeby te projekty nie pozostały tylko na papierze, liczymy na wsparcie władz stolicy - nie ukrywa Śliwiński. Ma nadzieję, że niedługo miasto będzie mogło pochwalić się portem rzecznym czy przystanią na poziomie europejskim.
Ratusz zapowiada, że nie chce poprzestać na odnowieniu samej przystani. Wiceprezydent Warszawy Andrzej Jakubiak obiecuje, że w miarę możliwości zrewitalizuje wszystkie tereny Cypla Czerniakowskiego razem z portem. Chce, żeby ten obszar zaczął tętnić życiem, przychodziły całe rodziny; powstał kompleks rekreacyjny, ścieżki rowerowe czy amfiteatr. Planuje też oczyścić kanał. Kiedy zrealizuje te plany, nie wiadomo.
autor: Piotr Olechno - POLSKA
Zwycięski projekt autorstwa Marty Stopki
Propozycja miejskiego biura sportu na zagospodarowanie przystani
Wizja portu wg. studentki architektury Politechniki Warszawskiej, Katarzyny Pankowskiej
Najstarszy śródmiejski, warszawski i polski klub sportowy - Warszawskie Towarzystwo Wioślarskie - obchodzi w tym roku Jubileusz 130-lecia. Historia WTW to nie tylko wybitne dokonania sportowe ale także wspaniała działalność oświatowa i patriotyczna. Z Towarzystwem związani byli wybitni Polacy z Bolesławem Prusem, Henrykiem Sienkiewiczem i Stefanem Żeromskim na czele.
W sobotę, 27 września, najstarszy śródmiejski, warszawski i polski klub sportowy - Warszawskie Towarzystwo Wioślarskie - zaprasza na Jubileusz 130-lecia. W programie:
09.00-15.00
Piknik sportowo-rekreacyjny (przystań WTW, ul. Wioślarska 6 w Warszawie)
18.00-19.15
Uroczysta Akademia WTW (Polski Komitet Olimpijski, ul. Wybrzeże Gdyńskie 12 w Warszawie, wstęp z zaproszeniami)
od 20.00
Całonocna impreza "Płyńmy z czasem", przystań WTW, przy ul. Wioślarskiej 6 (bufet ciepły/zimny, napoje)
Zapraszamy wszystkich sympatyków WTW, wioślarstwa, kajakarstwa i sportu w ogóle.
W sobotę, 10 maja, na przystani WTW przy ul. Zaruskiego na Cyplu Czerniakowskim po raz 130 otworzono sezon nawigacyjny.
Meldunek od Kapitana Przystani przyjmuje Prezes WTW Bogusław Siennicki:
Wciągnięcie bandery WTW na maszt:
Prezes WTW Bogusław Siennicki i Dyrektor WTW, młody i prężny menadżer, Maciej Śliwiński:
Poczet sztandarowy:
Nowe, supernowoczesne kajak i łodzie wiosłowe WTW. Koszt jednej to ponad 30 tysięcy złotych. Na ich zakup WTW zmuszone było zaciągnąć kredyt bankowy.
Poświęcenia nowych łodzi dokonał Ks. prałat Parafii Świętej Trójcy na Solcu Andrzej Przekaziński - opiekun duchowy WTW i wielki miłośnik sportu. Łodzie otrzymały imiona: "Sto trzydziestka" (z okazji 130-lecia WTW), "Powiśle" i "Verey".
Z historią i współczesną działalnością WTW można się zapoznać na nowej stronie internetowej Towarzystwa pod adresem: www.wtw.waw.pl
Autor: Maciej Kaczmarek